Han Innantes Utvandrings-Revy
Billetter
Om arrangementet
2025 er 200-jubileumsåret for den første organiserte utvandringa frå Norge til Amerika. Den blei organisert av Cleng Person, fødd: Tysvær, budde i Tysvær, Finnøy og Amerika.
Med historier, humor og songar kjem «Han Innante», Torolf Nordbø, «Gunvald Rongknoken», Arne Nordbø og Synnøve Aanensen med ein hyllest til desse som drog over i mange bølger også etter 1825.
Det blir også daglegdags humor frå Indre Efrfjord.
Saman med eit godt orkester kjem songane innpakka i stilarter frå USA; country, gospel, folk og blue grass..
Dei krydrar revyen med små spanande sketsjar og historier frå eiga slekt som var med i fire ulike utvandringsbølger til ulike delar av Amerika gjennom 200 år.
Me er glad for at me denne gongen har fått med Synnøve Aanensen, ei av norges flinkaste country/gospel-songar, som har turnert masse i USA.